Nargile

Neden Bakır ?

Bakır Cezve

Isı iletkenliğiBakır, diğer metallerden daha iyi bir ısı iletkenidir. Bu özelliği sayesinde, bakır cezve kahvenin daha hızlı ve homojen bir şekilde pişmesini sağlar. Kahve, alttan üste doğru eşit şekilde ısıtılır ve aroması daha iyi açığa çıkar.

Bakır Tava

Bakır madeni çabuk şekil alan, yumuşak bir maden olduğu için bakır ısıyı hızlı iletir. Bakıra özgü bu özellik nedeniyle yüksek ısıda yemekleriniz yanar ya da içleri pişmez. Dolayısıyla bakır tencere gibi kaplarda pişen yemekler düşük ısıda, kendi buharlarıyla pişerken yiyeceklerin suyu hapsolmuş olur.

Bakır Demlik

Oligodinamik olarak bilinen bakır madeni bakteri öldürme gücü ile ön plana çıkıyor. Bakır demlik içerisine konulan suyu sterilize ederek insan sağlığı için zararlı olan E. Coli ve S. Aureus gibi bakterileri ortadan kaldırıyor.

Bakır ayran bardağı

Termal İletkenlik: Bakır, içeceğin sıcaklığını korurken ellerinizi yakmaz. Dayanıklılık: Kaliteli bakır malzeme, uzun ömürlü kullanım sağlar. El İşi Detaylar: El emeği ile yapılan desenler, her bardağı özel kılar. Lezzet Koruma: Bakırın özel yapısı, içeceğin lezzetini etkilemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir