Nargile

Lüle

Nargile takımının en üstte duran çanak şeklindeki tütün yuvasıdır. Nargile tütünü içine konulur, üzerine folyo veya metal aparat kullanılarak hazırlandıktan sonra üzerine konulan yanmış kömürler lülenin içindeki tütünü ısıtır ve duman vermesi sağlanır. Lüle nargile takımının tütün haznesidir.
 

Toprak Nargile Lülesi :Toprak kilden yapılan bu lüle çeşidi de seramikler gibi koku yapmaz. Bu özellik lüle için oldukça önemlidir. Nargileler genelde çeşitli aromalardan yapıldığı için birkaç kullanım sonrada aromaların karışmaması amacıyla koku yapmayan lüleler tercih edilir.

Seramik Nargile Lülesi: Nargile lüle seramik kullanım kolaylığı açısından en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Seramik lüleler ısıya dayanıklı olması özelliği ile ön plana çıkarlar ve aynı zamanda kaygan bir yapıya sahip olduğu için kolay temizlenebilir bir üründür. Bunların yanı sıra seramik lülelerin üzerinde koku kalmaz.

Sırlı Nargile Lülesi: Sırlı Lüleler genellikle kafelerde kullanılmaktadır. Çünkü Sırlı Lüle kullanıldığında kullanım sonrasında tat ve koku tutmamaktadır. Bu sayede öncesinde içilen aromanın tadını bir başka aromayla hazırlanan nargile ile karıştırmamaktadır. Böylelikle de tadın kalma sorunu ortadan kalkar.

 

Slikon Cam Nargile Lülesi: Conta kullanmaya gerek yoktur . Sivri lüle yuvalarına direk oturur.Etrafı ısıya dayanıklı özel silikondan üretilmiştir. Direk ateşe maruz kalmadığı sürece erime yapmaz. Kademeli yapısı sayesinde kapaklı közlükler yuva kısmına oturtularak kullanılabilir, kayma-sallanma yapmaz.

Quasar Kauçuk Nargile Lülesi: Patentli teknoloji yoğun ve stabil bir içim sunar: – Eşsiz hava akışı yönetimi, kendi kendini düzenleyen ısıtmaya izin verir. – Isıtma sisteminin çift kanalı küllerin düşmesini engelleyerek tatların bozulmasını engeller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir